POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Heyduk by se asi divil

3. února 2017 v 22:26 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Písecký Heydukův dům byl poslední lednovou neděli místem, které v odpoledních hodinách hostilo jihočeské literáty a jejich příznivce. Konal se zde totiž již druhý ročník Velkého literárního čtení, které pod záštitou Jihočeského klubu Obce spisovatelů inicioval a organizoval písecký Richard Uher za obětavého přispění Radky Velkové.
Hostitelem byl i tentokrát ředitel píseckého muzea Jiří Prášek, který celý pořad, prokládaný hrou klasických kytar Ivana Zborníka a Miroslava Grégra , nejen zahajoval, ale i fundovaně moderoval. Povídkami a básněmi se postupně představilo osm členů JčKOS - František Niedl, moje maličkost, Vlasta Dušková, Stanislava Bumbová, Alexandr Wdowyczyn, Otakar Pánek, Richard Uher a Petr Šulista. Nesporně příjemná byla pro všechny zapojené neskrývaná přízeň publika, které mělo velký zájem i o následné osobní rozhovory s autory. A protože nejen slovem živ je člověk, nezůstalo opomenuto ani báječné pohoštění, připravené díky sponzorství emeritního hoteliéra Karla Malířského a z oceňované kuchyně Richarda Uhra. Na akci nechyběli ani novináři, takže se nepochybně o prezentované tvorbě jihočeských literátů dočteme i v jiných tiskovinách, což je pro klub nesporně přínosem.
Tento báječný podvečer měl pak o dva týdny později pokračování ve stejném prostředí za účasti sedmi dalších autorů z jihočeského klubu.


Foto: Milena Beranová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama