POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

O jihočeském spisovateli

22. února 2017 v 12:40 | Prof. Ing. Miroslav Šťastný, DrSc. |  Archiv

Jihočeský spisovatel Jindřich Malšínský se 22. února dožívá významného věku 85 let. Je potomkem známé rodiny kočovných herců Červíčků, kteří hráli divadlo po českých městech již v době obrozenecké, byli spřízněni s rodinou Hrušínských a jejich první principál hrál ještě J. K. Tylem. Jindřich napsal o rodině pozoruhodný generační román "Principál".

Vystudoval gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci a tam jsme se potkali. Všichni ho dobře znali, protože hrál v gymnaziální kapele na baskřídlovku. Lásku k hudbě zdědil po otci, vojenském hudebníkovi. Potom nastoupil životní dráhu učitele na Českokrumlovsku a posledních dvacet let byl ředitelem Základní školy v Horní Plané. Seznámil se se spoustou žáků, také jejich rodičů a začal psát o nich a pro ně. V roce 1977 obdržel od ministra kultury titul "Vzorný pracovník kultury".

Intenzivně se mohl věnovat psaní po odchodu do důchodu. Byl přijat do Obce spisovatelů České republiky a je rovněž členem Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Patří k pokračovatelům spisovatelů ze Šumavy. Vydal tiskem a elektronicky deset knížek, pohádky pro děti, pro dospělé: povídky, fejetony, vzpomínky a tři romány. Loňského roku vyšla jeho dětská knížka "Maruška a motýl Tymián" a romány "Julie, kde máš Romea" a "Na křídlech andělů". Po Českokrumlovsku mívá autorská čtení a nedávno s ním byl zajímavý autorský rozhovor v Českokrumlovské televizi.
Již řadu let vydává jednou měsíčně elektronický Zpravodaj pro přátele Gymnázia Vítězslava Nováka. Za jeho čtenáře i za sebe mu přeji ještě mnoho krásných let na krásné Šumavě.

Článek byl publikován také v Hornoplánských listech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama