POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Po strašidlech pro změnu toulání

3. února 2017 v 22:55 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Po dlouhé řadě nápaditých a úspěšných Strašidlářů přesedlal šumavský autor Hynek Klimek na jiný cyklus, opět z nakladatelství Grada, který je prezentován pod společným názvem Příběhy z jižních Čech. Příběh první Jak se Mates toulal ke štěstí má jednoho ústředního hrdinu jménem Mates, který se jako krajánek toulá po jihu Čech. Tentokrát konkrétně v lokalitě Toulava, vymezené městy Tábor, Bechyně, Milevsko a Sedlčany, kterou Klimek označuje doslova jako přímo stvořenou k toulání. Ve svém vyprávění se také snaží tuto oblast čtenáři představit a přiblížit nenápadně i její minulost. Ovšem jak sám v úvodu zdůrazňuje, je to příběh nejen o toulání, ale i o lásce a hledání pravého štěstí.
Povídání o cestách a dobrodružstvích Matese je zasazeno do dob, kdy chasníci chodili na zkušenou do světa pěšky a jako krajánci se nechávali najmout na sezónní práce tam, kde bylo potřeba. Mates tak v době žní zakotvil na mlýně se zvláštním jménem Soukeník. K jeho rozhodnutí přispěla vlastně i hezká tvářička mlynářovy dcerky Aničky, do které se na první pohled zamiloval.A to by nebyl ani Hynek Klimek, kdyby do příběhu nenarouboval různé báje, zajímavé zkazky a pověsti s krajem spojené. A že je jich v knize opět požehnaně - od čarodějnic přes obry až po čerty. Jedna taková čarodějnice byla i důvodem, proč Mates opustil svou milou a vydal se znovu do světa. Tentokrát ale hledat bohatství. Do toho všeho se ještě zamotal proradný čert a strašidla, ale také hodný myslivec a hovorný povozník. A jak to všechno dopadlo? Stal se Mates boháčem a vzal si svou milovanou Aničku? To vám neprozradím, to se dozvíte sami až z knížky.
Ale prozradím vám naopak, že knížku jako obvykle ilustrují veselé barevné obrázky Zdeňky Študlarové a již tradičně je doprovázena mapami míst, o kterých se ve vyprávěném příběhu hovoří.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama