POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Růže, šampaňské a knihy v Milevsku

3. února 2017 v 11:05 | Hanka Hosnedlová |  Archiv
Nečekaným, ale velice příjemným překvapením pro mne byla bohatá účast návštěvníků na veřejném knižním křtu v Milevsku. Tato událost se konala v útulných, uměním dýchajících prostorách galerie, a to poslední lednovou sobotu odpoledne.
A ačkoliv počasí zrovna k vycházení moc nelákalo, čtenáři své místní literáty nezklamali. Na své příznivce zde čekali hned tři milevští autoři, připravení prezentovat a podepisovat knihy i odpovídat na všetečné otázky. Prvním z nich byl Vladimír Šindelář, zavedený spisovatel a dlouholetý člen JčKOS, držitel několika prestižních literárních ocenění včetně Číše Petra Voka. On byl vlastně také iniciátor a hlavní garant této literární sešlosti, která vzbudila zaslouženou pozornost čtenářské obce. Představoval hned tři své nové knihy z poslední doby, čímž svým fanouškům, rozhodnutým k nákupu, přivodil určité dilema: který z trojice nabízených titulů zvolit pro rozšíření své knihovničky? Kriminální příběhy ze staré Šumavy dvojku nebo trojku, anebo úplně nejnovější Vražedné příběhy z Čech a Moravy? U Pavla Hrdličky už to bylo jednodušší - ten kromě báječného a všemi oceňovaného občerstvení, na němž se podílela i rodina Šindelářova, připravil pro autogramiádu další svou historickou detektivku - Úkol pro šaška. Ale jeho prohlášení, že se se svým dosavadním hlavním hrdinou - podrychtářem Václavem od Černého koně, který procházel všemi pěti jeho dosavadními tituly a kterého si čtenáři skutečně oblíbili, hodlá definitivně rozloučit, vzbudilo všeobecnou nevoli. Tak kdo ví, zda se autor přece jen nenechá přemluvit a jeho středověký detektiv nepřežije ještě do další knihy. A třetím v tomto literárním trojlístku byl Zdeněk Klásek, který si sice křest svých pohádek nadmíru úspěšně odbyl již před loňskými vánočními svátky, ale byl připravený podepisovat nejen tuto publikaci, ale i předtím vydaný sborník povídek Sedm dýmek a mincí. Nadmíru dobře zvolené byly i hudební vstupy klasické kytary mezi jednotlivými body programu, v němž se i mně dostalo té cti růží a šampaňským pokřtít zmiňované tituly, ale i slovně stručně představit zdejší literární trio.
Jak autoři, tak návštěvníci pak s nadšením přivítali v proslovu Vladimíra Šindeláře náznak toho, že by se podobné akce mohly stát v Milevsku pravidelnou tradicí, Takže i já doufám, že nezůstane pouze u slov.
Foto: Stanislava Koblihová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama