POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Vyberte si, prosím...

22. dubna 2017 v 15:19 | Fanda :-) Tylšar |  Nové knihy

Richard Uher

Vyberte si, prosím…

Nakladatelství Petr Hemala , Písek 2016


Jen málokteré město se může pochlubit tak vysokou koncentrací osobností, jako perla na březích řeky Otavy, kterou spojuje nejstarší český stojící most , a tou je Písek.

Budu-li jmenovat jen ty literární, nemohu nezmínit Adolfa Heyduka, Josefa Holečka, Richarda Weinera, Fráňu Šrámka… a to jsou jen ti nejznámější. Město Písek je doslova líhní dobrých autorů. Jedním z nich je i současný písecký spisovatel Richard Uher - autor knihy s názvem Vyberte si, prosím….

Možná si pokládáte otázku: Co je na tomto městě tak zvláštního, proč se právě zde tak dobře tvoří? Je to jeho historie? Jsou to lidé, kteří zde žijí a pracují? Na mnohé z těchto otázek vám odpoví právě tato kniha, kterou ilustracemi doplnili Bohumil a Marcela Uhrovi.

Svým neskutečně lidským, dětsky hravým i vyzrálým způsobem v ní autor popisuje život v Písku za posledních zhruba. Sedmdesát roků, tak jak ho viděl svýma očima. Očima dítěte, školáka, studenta, učitele i zralého muže. Nebyly to vždy jen hezké časy hojnosti a pohody. Často se potkával s bídou, problémy a strastmi života, které doba a společnost přinášely. Přesto o všech těchto skutečnostech dokáže vyprávět natolik poeticky a poutavě, že když se začtete do první kapitoly, už knihu neodložíte. A nakonec vám bude líto, že se časy mění. Zvláště v poslední době, kdy se vytrácí písecká čest, hrdost, mnohé zaniká a je nahrazováno povrchním pozlátkem honby za penězi.

Proto se pohodlně posaďte a vraťte se společně s Richardem Uhrem do Písku jeho života. Já tento výlet právě absolvoval a mohu říct: Stojí to za to.
-FJB-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama