POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jak si básníci dobíjejí baterie

23. října 2017 v 14:02 | Fanda :-) Tylšar |  Archiv
Snad nejlepším způsobem, jak načerpat energii pro další poetickou tvorbu, jsou vzájemná setkávání. Jedno z nich proběhlo o uplynulém víkendu v rámci XVIII. Dnů poezie v Broumově.

Setkání, které se uskutečnilo za podpory královéhradeckého kraje, města Broumova, Agentury pro rozvoj Broumovska a také Centra kultury v polském Mieroszowě, se stalo součástí Česko-polských dnů kultury a 13. Východočeského podzimního uměleckého maratónu pořádaného Střediskem východočeských spisovatelů.

Jeho cílem bylo obohatit kulturní život Broumova, přiblížit žákům a studentům broumovských škol současnou poezii a její tvůrce, vytvořit prostor k vzájemnému poznávání a prezentaci tvorby zúčastněných autorů, obohatit jejich tvorbu o novou inspiraci a přispět ke zkvalitnění jejich tvorby i ke vzájemné spolupráci na mezinárodní úrovni.

V rámci akce se sešlo několik desítek básníků z Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Bulharska, aby zde prezentovali svoji tvorbu, ale zejména, aby si předávali své literární zkušenosti. Jihočeský klub Obce spisovatelů zde zastupovali František Tylšar a Petr Šulista. Jejich verše zazněly v historických prostorách broumovského kláštera i za státní hranicí v polském městě Mieroszów.

Při práci v křinických poetických dílnách vzniklo mnoho nových básní, upevnila se přátelství a věřím, že toto inspirativní setkání povede také k dalšímu rozšíření spolupráce na mezinárodním poli. Vždyť i dnes někteří autoři z ciziny publikují v Čechách a naopak.


Další obrázky naleznete ne webu "Rajče.cz": Fotografie z Křinic ===zde=== Fotografie z Mieroszowa ===zde===
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama