POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Cestujeme na vlnách poezie

25. listopadu 2017 v 20:43 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy

Malou útlou knížečku s veršovaným titulem "K babičce s dědou kroky mě vedou" lze vlastně považovat tak trochu za veršovaného průvodce po okolí jihočeského Milevska. Veršíky pocházejí z autorské dílny osvědčeného Petra Šulisty a hned od prvních řádek nenechají nikoho na pochybách, že jsou určeny dětskému čtenáři. A tak se kluci a děvčata mohou na básnických vlnkách vypravit třeba do Branic, Držkrajova, Hodušína, Chyšek, Kučeře, Nadějkova Sepekova či Zbelítova. Petr Šulista se svými verši zakotvil na stránkách knížky celkem ve dvou tuctech známých i méně známých vsích a obcích, soustředěných kolem činorodého městečka Milevska. To se také finančně podílelo na vydání této netradiční publikace v rámci dotačního programu Kultura 2017, obdobně jako Jihočeské týdeníky.
Jako skvělý nápad se ukázalo i doplnění jednotlivých básniček barevnými obrázky dětí, účastníky soutěže vyhlášené na jaře 2017 Milevskými novinami a zaměřené na ilustrace ke knize dětské regionální dětské poezie. Kresbičky báječně korespondují s veršovanými řádky a dokreslují tak pohled na dané téma dětskýma očima.
Knížečka, která vyšla na sklonku letošního roku, má dobrý ohlas a bude mít nepochybně i následovníky z jiných regionálních oblastí a měst. Takže doufám že už dnes se můžeme těšit na sérii těchto roztomilých knižních projektů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tánička Tánička | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 11:39 | Reagovat

To, je náhoda zrovna teď jsem hledala nějakou dobrou poezii sice ne asi tuhle, ale takový přísloví mě napadlo "když hledáš, tak najdeš"...

Tánička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama