POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Jak skřítci učí děti třídit odpadky

9. prosince 2017 v 21:34 | Hana Hosnedlová |  Nové knihy
Před vámi leží knížka Odpadoví skřítkové, určená pro děti. Vydalo ji Studio Gabreta a má poněkud netradiční způsob vzniku. Autorky Hanka Hosnedlová a Zdeňka Študlarová vlastně ani netušily, že z jejich skřítkovské minigalerie vůbec nějaká kniha vznikne.
Abychom ale začali správně od začátku. Na počátku tedy byl Robinson, školní časopis pro kluky a děvčata, vydávaný za podpory statutárního města České Budějovice. V posledních letech se jeho nedílnou součástí stala pestrá barevná dvoustrana společnosti Eko-kom, věnovaná otázce běžných odpadů a nakládání s nimi. Tak se na stránkách Robinsona po řadu měsíců objevovala pravidelná kapitolka vždy o dvojici skřítků mužského i ženského rodu. Zatímco polovina z nich stála na té správné straně, tedy v tomto případě podporovali správné třídění odpadků a jejich nadmíru užitečnou recyklaci, jejich černé protějšky dělali všechno možné proti tomuto příkladnému postupu. Zkrátka plus a minus pro dětské vnímání dané a neustále aktuální problematiky, která se tak nenásilnou cestou dostává do povědomí malých čtenářů.
A protože se skřítci, kladní i záporní, zalíbili, a to nesporně také díky veselým obrázkům Zdeňky Študlarové, sesbírané příběhy z této robinsonské rubriky zakotvily následně ve společném projektu, jemuž Eko-kom a Studio Gabreta daly podobu přitažlivé dětské knížky. Určitě bude pro děti nejméně tak přitažlivá, jako kapitolky ve školním časopise.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama