POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Knihy v hlavní roli

9. prosince 2017 v 21:37 | Hanka Hosnedlová |  Aktuálně
Již pošesté se na začátku prosince uskutečnila předvánoční multiautogramiáda - akce spojující spisovatele, knihy a čtenáře. Tentokrát se v českobudějovickém Domě knihy Kanzelsberger, který je společně s Jihočeským klubem Obce spisovatelů iniciátorem a garantem této příjemné tradice, představilo celkem devět spisovatelů. Vedle členů klubu Jana Bauera, Františka Niedla, Ladislava Berana, Jaroslavy Pixové a Hynka Klimka to byli Dalibor Vácha, Jan Štifter a nováček - sedmnáctiletý student Marek Kos, jako host pak Magdalena Zachardová. Jako obvykle se sešlo tolik návštěvníků, že polovina z nich si neměla ani kam sednout, což je na druhou stranu pro prezentované autory nesporně potěšující fakt.
Letos však tuto obvyklou přehlídku knižních novinek a regionálních spisovatelů provázelo několik mimořádných zajímavostí, které nesporným způsobem oživily připravený program, uváděný novinářkou a spisovatelkou Hankou Hosnedlovou. Vedle hudebních vstupů Johnyho Vavrušky a Romany Rédlové z Vodňan to bylo předávání tří speciálních ocenění. Hned na začátku večera převzal pilný vodňanský spisovatel Jan Bauer z rukou Miroslava Marka, zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den, registrující nevšední rekordy na území České republiky, certifikát pro českého autora s největším počtem vydaných knih. Jeho skóre v té chvíli čítalo 172 knižních titulů.
Další dvě ocenění předávaná v průběhu programu, uděloval Petr Pistulka za Dům knihy Kanzelsberger, a to v podobě hodnotných grafik, darovaných nakladatelem Milošem Konášem. Prvním bonbonkem byla cena za nejprodávanější knižní titul za rok 2017, která připadla Františku Niedlovi za román Ve službách mocných, a druhým pak cena pro nejprodávanějšího jihočeského autora za zmiňované období, jež logicky připadla opětně Janu Bauerovi.
Ještě dlouho po skončení oficiální části autogramiády rozmlouvali návštěvníci s přítomnými autory, což je kromě podepisování knih dalším rozměrem takových setkání nad knihou.

Foto: Jan Toms
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama