POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Smutné ohlédnutí

14. ledna 2018 v 17:41 | Hanka Hosnedlová |  Aktuálně
Den po vánočních svátcích se rozloučila s pozemským světem novinářka a publicistka Libuše Schneiderová, vdova po novináři, známém textaři a básníkovi Janu Schneiderovi.
Po osmašedesátém roce odešli Schneiderovi do Německa, kde působili v rozhlasové stanici Svobodná Evropa a kde vznikla také spousta fundovaných článků, reportáží a esejí. Většina z toho pak vyšla po jejich návratu do vlasti v knižní podobě. Usadili se na jihu Čech, v rybníkářské Třeboni, a zapojili se do vznikajícího Syndikátu jihočeských novinářů a Jan se později stal i členem Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Libuše zůstala velkorysou a nadšenou příznivkyní klubu i po manželově smrti, zajímala se o jeho dění, které podporovala rovněž finančními příspěvky. Darovala také řadu Janových knížek, které byly použity jako ceny pro vítěze různých literárních soutěží pořádaných JčKOS.
V letošním roce by se Libuše Schneiderová dožila ze všech stran kulatého životního výročí - devadesáti let. Snažila se ještě uspořádat manželův archiv, vydat dosud nezveřejněné Janovy literární počiny, plánovala brzkou realizaci výstavy z jeho díla. Bohužel nic z toho už nestačila dokončit, její svíce života dohořela…

(hh)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YoshiYuri YoshiYuri | Web | 14. ledna 2018 v 18:03 | Reagovat

Zajimaca osoba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama