POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Zeyerovy Vodňany s Vieweghem

21. dubna 2018 v 14:39 | Hanka Hosnedlová |  Aktuálně
Zatímco loňské setkání spisovatelů ve Vodňanech, s poctou Jaroslavu Holoubkovi, se přízni počasí netěšilo, letošní ročník Zeyerových Vodňan se dvěma dvojkami v záhlaví měl počasí přímo výstavní. Tato celodenní kulturní akce, již pravidelně pořádaná Městskou knihovnou ve Vodňanech společně s tamním muzeem a galerií, se již řadu let koná také v součinnosti s Jihočeským klubem Obce spisovatelů.
Tentokrát se ve vodňanské knihovně sešel mnohem větší počet aktivních literátů než obvykle, s převahou pražských a mimoregionálních autorů. Jejich tradiční, neformální besedy na tamních školách přinášejí žákům a studentům příjemné zpestření, ale i rozšíření povědomí o současné literatuře. Odpolední exkurze pak nabídla spisovatelům zajímavou prohlídku soukromého zámku Dub u Vodňan, s poutavým výkladem nynějšího majitele Jaroslava di Battaglii. Po následné krátké diskusi v prostorách knihovny následovalo obvyklé autorské čtení v městské galerii, doprovázené krátkým hudebním programem. A ještě než se přítomní spisovatelé prezentovali ukázkami ze svých knih anebo představením nejnovějších autorských titulů, byly předány ceny za vybrané knižní počiny v uplynulém roce.
Zeyerův hrnek byl tentokrát určen pro českobudějovického Dalibora Váchu za titul Hoří už Praha, dále pro Jitku Ludvíkovou za knihu Nebezpečná hra a pro místní autorku - Ludmilu Plachtovou, jejíž Fejetůnky z Vodňan vydalo ve velice hezké úpravě Městské muzeum a galerie Vodňany. V loňském roce k oceněním přibyl ještě pohár Jana Bauera, udělovaný spisovatelům z jiných regionů. Letos si krásný keramický pohár odvážely hned dvě autorky - Hana Marie Körnerová a Markéta Harasimová. Příjemným překvapením byla mimo jiné účast Michala Viewegha, který v rámci večerního programu autorského čtení představil báječně se bavícímu publiku dvě ze svých vtipných povídek. Nebývalý počet literátů ochotných se podělit s posluchači o ukázku ze své tvorby donutil tentokrát průvodce programem k časovému limitování jednotlivých vystoupení, která oddělovalo zvonění budíku. Nicméně všichni zúčastnění upřímně ocenili pohostinnost vodňanských organizátorů, i příznivé podmínky, které město Vodňany literárním aktivitám poskytuje.

Foto: Petr Totín
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CharlessOg CharlessOg | E-mail | Web | 11. května 2018 v 23:45 | Reagovat

yhriww <a href=  http://onphvia.com# >cheap viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama