POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Niedlův nový hrdina je prevít

10. září 2018 v 19:20 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
S Niedlovými hrdiny, ať už z historických detektivních románů anebo jeho thrillerů zasazených do současnosti, se čtenáři stačili sžít velice snadno, protože naprostá většina těchto titulů měla svá další volná pokračování. Nyní tento autor přichází se zcela novou postavou, kterou představuje v pilotním díle se stručným a naprosto jednoznačným názvem - Inspektor Prevít. Vydalo ji nakladatelství Moba.

Jedná se o svérázného inspektora Timothy Prévita ze 17.policejního okrsku v New Yorku, jehož František Niedl obsadil do hlavní role ve stále se zahušťujícím dění, které jako nechtěnou lavinu spustí vlastně inspektorův zásah při zachraňování topící se ženy v Central Parku. Prévit není zrovna vzorem obvyklých ctností kladných hrdinů, je nerudný, nepříliš přátelský a dovede být pěkně nepříjemný. Díky své nesdílnosti, neschopnosti ventilovat své city a téměř hrubiánskému chování není oblíbený ani mezi kolegy a o moc lepší to není ani v rodinném kruhu, kde má navíc trvalého protivníka v osobě své tchyně Lorny. Oporu nenachází ani u své odkvétající ženy Mavis, ani u dětí - syna Alana a dcery Peggy, zmítajících se právě v obtížném stádiu puberty a neshledávajících v otci potřebnou autoritu. Navzdory svým osobitým názorům, nepopulárním formám kriminalistických postupů a neoblomné zatvrzelosti dosahuje dobrých výsledků v objasněnosti svěřených případů. Dokonce nejlepších v celém oddělení, ale přesto se mu uznání nedostává. Všeobecně se mu říká inspektor Prevít, k čemuž jeho jméno zákonitě svádí.

Nicméně si získá čtenářovy sympatie už po několika prvních kapitolách, protože postupně odhaluje nejen Prévitovy kriminalistické kvality, ale i jeho zásadovost a charakter. Ocení navíc i autorův detailní a aktuální popis prostředí - tedy města New Yorku a jeho okolí, v němž se jeho postavy pohybují s naprostou samozřejmostí, jako by se nacházely třeba v Českých Budějovicích. Čtivost knihy pak podmiňuje nejen dobře vygradovaný a napínavý příběh s řadou nečekaných zvratů, ale také Niedlův chlapsky drsný styl psaní, který nešetří vtipným sarkasmem a lehkou svěží ironií. Ten je ostatně příznačný pro všechny jeho knihy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama