POČET NÁVŠTĚV:

Load Counter

Písmenka na kolejích

12. října 2018 v 11:54 | Hanka Hosnedlová |  Nové knihy
Nezvyklé místo pro křest bylo vybráno pro novou publikaci, určenou zejména milovníkům železného oře, která vyšla pod názvem Železnice Českobudějovicka od počátku po současnost. Ta byla totiž pokřtěna při zářijovém Národním dnu železnice přesně v poledne na třetím nástupišti českobudějovického nádraží. Jejím kmotrem se stal Michal Štěpán z představenstva Českých drah a následná autogramiáda tvůrců knihy, která putovala na akci rovnou z tiskárny, se konala v Pendolinu ve vagonu první třídy.
Autory výpravné dvousetstránkové publikace jsou odborníci - Jan Viktora a Jiří Kafka, k nimž je nutno přiřadit i jméno Milana Bindera, který knihu vybavil více než čtyřmi stovkami fotografií jak historických, tak současných. Formát A4, křídový papír a barevné ilustrace dodávají knize s nevšedním tématem navíc i trvalou hodnotu.
Kniha, která je nesporně cenným dokumentem, slovem i obrazem zachycuje všechna důležitá období na českobudějovické železnici a jejím blízkém okolí. Pochopitelně otevírá historii těžkými začátky při výstavbě železničních tratí v tomto regionu, zastaví se u všech tří vlakových nádraží v krajském městě a připomene i hektickou etapu válečnou a poválečnou. Vynechána není ani doba normalizace a roky změn následně po listopadovém převratu. Část obsahu knihy je věnována také výstavbě železnice na Lipensku s důrazem na její jedinečnost při zahajování elektrického provozu na trati. Na stránkách knihy se dostane čtenář i do výtopny, depa či do zajímavých mimořádných vlaků, které českobudějovickým nádražím za dobu jeho existence projely. Ani tím však nekončí veškerý výčet zajímavostí, které tato knižní novinka příznivcům železnice nabízí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama